Teraz gramy:

Title

Artist
Background

AZS szkoli przyszłych strażaków. Dziś złożono ślubowanie

Autor: w dniu 2023-11-09

Akademicki Zespół Szkół w Piekarach Śląskich kształci przyszłych strażaków. Dziś młodzi adepci złożyli uroczyste ślubowanie w obliczu władz miasta, dyrekcji szkoły i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Dziś w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piekarach Śląskich odbyła się uroczystość ślubowania pierwszej klasy o profilu: służba pożarnicza Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich.

W ślubowaniu uczestniczyła Sława Umińska-Kajdan – Prezydent Piekar Śląskich, st. bryg. Tomasz Dziechciarz – Komendant Miejski PSP w Piekarach Śl., mł. bryg. Tomasz Rutkowski – Komendant Miejski PSP w Bytomiu, a także Justyna Pietrucha – Dyrektor AZS w Piekarach Śl., wychowawcy, nauczyciele, rodziny uczniów.

Klasa pożarnicza powstała z myślą o tych, którzy chcą zapoznać się z podstawami wiedzy pożarniczej i rozwinąć zainteresowania z szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiążą swoją przyszłość z pracą w Straży Pożarnej. Tworzą ją dwie dziewczyny i dwudziestu czterech chłopców. W historii Akademickiego Zespołu Szkół jest to pierwsza klasa o takim profilu.