Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie żyje ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Autor: w dniu 2024-01-09

Nie żyje, co potwierdziło Stowarzyszenie "Wspólnota i Pamięć", ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Duchowny zmagał się z chorobą.

Nie żyje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski – przekazało Stowarzyszenie "Wspólnota i Pamięć". Znany kapłan związany z kościołem katolickim obrządku rzymskiego i ormiańskiego od kilku dni przebywał w szpitalu w Chrzanowie, gdzie walczył z ciężką chorobą. Zmarł dziś rano. Miał 67 lat.

"Z ogromnym bólem i głębokim żalem informujemy, że dzisiaj o 8:00 rano w szpitalu w Chrzanowie zmarł po ciężkiej chorobie nasz ukochany Przyjaciel i członek honorowy Stowarzyszenia "Wspólnota i Pamięć" ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…" – napisano w serwisie "X" (dawny Twitter) Stowarzyszenia Wspólnota i Pamięć.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski był polskim duchownym katolickim, działaczem społecznym i publicystą. Urodził się 7 września 1956 roku w Krakowie. W swoim życiu skupiał się na pomaganiu słabszym i pomocy niepełnosprawnym. Przewodził, jako prezes, Fundacji im. Brata Alberta. Sprzeciwiał się nieprawidłowościom w Kościele. W PRL-u udzielał się z opozycji antykomunistycznej. Represjonowany przez komunistyczne służby. Był duszpasterzem robotników biorących w strajku w hucie im. Lenina.

Fot. Stowarzyszenie "Wspólnota i Pamięć"