Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie żyje Maciej Damięcki. „Pa Tato”

Autor: w dniu 2023-11-17

Nie żyje Maciej Damięcki. Informację o śmierci zasłużonego aktora przekazał – za pośrednictwem mediów społecznościowych – jego syn Mateusz Damięcki. Artysta miał 79 lat.

Maciej Damięcki przez wielu zapamiętany został jako bohater takich produkcji jak "M jak miłość". Informację o jego śmierci przekazał syn Mateusz Damięcki, pisząc "Pa Tato":

Internauci zaczęli składać kondolencje: "Bardzo mi przykro. Wielki aktor", "Aż trudno uwierzyć..Dobrzy ludzie zbyt szybko odchodzą. Wyrazy współczucia Mateusz dla Ciebie I całej rodziny", "Wyrazy głębokiego współczucia 🖤 Bardzo mi przykro. Tata zostawił nam – widzom niezapomniane kreacje aktorskie a także Pana i Panią Matyldę ( cudownie mądre i zdolne Dzieci ) Dziękujemy ❤ Niech odpoczywa w pokoju [*]", "Wyrazy współczucia dla całej pana rodziny przyjaciół i bliskich 💔💔💔💔(*)Wspaniały człowiek aktor wybitna postać." – czytamy.

Do informacji o śmierci aktora odniosła się także, żegnając się – również za pośrednictwem mediów społecznościowych – jego córka – Matylda:

Urodzony 11 stycznia 1944 roku w Podszkodziu Maciej Damięcki pochodził ze znanej rodziny aktorskiej, wywodzącej się z drobnej szlachty herbu Dąbrowa. Był synem aktorów Ireny Górskiej-Damięckiej i Dobiesława Damięckiego. Był mężem aktorki Anity Dymszówny, córki aktora Adolfa Dymszy. Po rozwodzie ożenił się z Joanną, z którą miał dwoje dzieci: Mateusza i Matyldę.

Zdjęcie wyróżniające: facebook/Mateusz Damięcki