Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W najbliższy weekend kolejne pikniki z Bebokiem Rajdusiem

Autor: w dniu 2023-11-17

W najbliższy weekend w Katowicach odbędą się kolejne pikniki edukacyjno-rozrywkowe z Bebokiem Rajdusiem! Co przygotowali organizatorzy? 

W sobotę atrakcje będą czekały na terenie Ośrodka Sportowego Szopienice przy ul. 11 listopada 16, a w niedzielę na terenie Ośrodka Sportowego Kolejarz, przy ul. Alfreda 1. Udział w pikniku to okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim zdobycia wiedzy i cennych wskazówek dotyczących m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– Okres jesienno-zimowy, w którym coraz szybciej zapada zmrok to czas, kiedy warto promować bezpieczeństwo na drogach. Trwa akcja "Do zobaczenia", w ramach której wyposażamy w odblaski dzieci oraz ich najbliższych, doświetlamy przejścia dla pieszych oraz kontynuujemy nasze pikniki promujące wśród mieszkańców naszego miasta zasady bezpiecznego zachowania na drodze – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Wiedzę najlepiej przekazywać przez zabawę, dlatego oprócz rozmów będzie można wsiąść do symulatora dachowania i symulatora zderzeniowego, który kierowcom dokładnie zobrazuje do czego może prowadzić zbyt brawurowa jazda – dodaje prezydent.

Cykl pikników edukacyjno-rozrywkowych z Bebokiem Rajdusiem zagości w ten weekend w kolejnych dzielnicach Katowic: Szopienicach-Burowcu oraz Wełnowcu-Józefowcu. Atrakcje będą dostępne w godzinach 11.00-16.00, a imprezy poprowadzi znany dziennikarz, konferansjer i artysta estradowy Ireneusz Bieleninik.

Fot. UMK

Udział w pikniku to także możliwość rozmowy z załogą rajdową. Jarosław i Marcin Szejowie, najszybsi bracia w Polsce, z sukcesami startujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, również podzielą się swoją wiedzą i opowiedzą o swoich doświadczeniach ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa.

– Przed nami dwa finałowe spotkania z cyklu Pikniki z Bebokiem w tym roku. Mam wrażenie, że nauka przez dobrą zabawę zawsze przynosi najlepsze rezultaty i ten projekt jest tego przykładem. To niesamowite jak wiele osób przychodzi na te wydarzenia i jak wielkie przejawiają zainteresowanie tym tematem. Tym bardziej mnie to cieszy, że przecież chodzi tutaj o nasze wspólne bezpieczeństwo – wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że kolejne dwa pikniki również okażą się sukcesem. Serdecznie wszystkich zapraszamy! – mówi Jarosław Szeja, kierowca rajdowy.

Cykl pikników w Katowicach. Będą przypominać o bezpieczeństwie

W ramach pikników, w świat bezpieczeństwa najmłodszych wprowadza, o czym przypominają organizatorzy, Bebok Rajduś. Stworek jest motywem przewodnim spotkań, w trakcie których szeroko poruszane są aspekty związane z bezpieczeństwem na drogach. Oba zaplanowane na ten weekend pikniki będą podzielone na dwie strefy – strefę bezpieczeństwa i strefę pokazową.

Szczegółowy plan dostępnych atrakcji znajduje się poniżej:
STREFA BEZPIECZEŃSTWA:
• Symulator dachowania
• Symulator zderzeniowy
• Alkogogle
• Rowerowe miasteczko ruchu drogowego dla dzieci
• Symulator jazdy skuterem
• Prelekcje z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym
• Miasteczko mini-samochodowe dla najmłodszych
• Konkursy z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie
• Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej

STREFA POKAZOWA:
• Wóz bojowo-gaśniczy
• Radiowozy i sprzęt policyjny
• Strefa rajdowa braci Szeja
• Strefa gastronomiczna – rajdowy bufet
• Strefa dla najmłodszych z animacjami i dmuchańcem

Godzina 14.00 – rozwiązanie konkursów z wręczeniem nagród
Godzina 15.00 – Minidisco dla dzieci
Godzina 16.00 – zakończenie imprezy
Wcześniejsze pikniki odbyły się w Śródmieściu, Dolinie Trzech Stawów, Piotrowicach-Ochojcu oraz Parku Zadole.