Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Radzionków: Tak powinna wyglądać każda szkoła

Autor: w dniu 2023-11-17

Tak powinna wyglądać każda szkoła. W Radzionkowie otwarto dziś oficjalnie nową siedzibę Niepublicznej Szkoły Podstawowej. I choć jedyna taka placówka w mieście funkcjonuje już od 12 lat, to przeprowadzka była konieczna.

Zamkowa Szkoła, czyli Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Radzionkowie rozpoczęła działalność edukacyjną 12 lat temu. Od tego czasu uczniów z każdym rokiem przybywa:

-Obecnie mamy blisko 140 uczniów, jednak zaczynaliśmy 12 lat temu od trzech. Co roku przyjmowaliśmy pierwszą klasę, żeby mieć swoich wychowanków. Nie robiliśmy naboru do wszystkich klas od razu. W starym budynku przestaliśmy się mieścić, więc konieczne było podjęcie decyzji o wybudowaniu nowego obiektu – mówi Aneta Pasieka, dyrektor i założyciel "Zamkowej Szkoły" w Radzionkowie.

Uczniowie w nowym budynku realizują podstawę programową już od września. Dziś obiekt został oficjalnie otwarty. W uroczystości uczestniczył Gabriel Tobor, burmistrz Radzionkowa.

– Myślę, że jeśli nawet jest konkurencja dla miejskich szkół – to dobrze. Każda konkurencja motywuje. Uważam, że tak powinny wyglądać wszystkie szkoły. Natomiast nie ma co porównywać. To jest nowy obiekt, inaczej projektowany, wybudowany uwzględniając nowe technologie – komentuje Gabriel Tobor.

Nowa siedziba Szkoły Podstawowej wybudowana została przy ulicy Knosały 137. Uczniowie bardzo szybko polubili ten adres:

-Mamy kąciki, w których są pufy, tapczany, huśtawki do rekreacji. Oczywiście mamy też do użytku sale lekcyjne, w których się uczymy polskiego, matematyki,  angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i tak dalej – mówili nam zadowoleni uczniowie.