Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zapadlisko w Siemianowicach Śląskich. Ewakuowano kilkanaście osób

Autor: w dniu 2023-11-19

Zapadlisko o głębokości 40 metrów utworzyło się w Siemianowicach Śląskich. Na miejsce wezwano służby. Sprawie ma przyjrzeć się urząd górniczy. 

Kilkudziesięciometrowe zapadlisko powstało w sobotę, 18 listopada po godz. 17:00 przy ul. Leśnej w Siemianowicach Śląskich. Znajduje się kilka metrów od pięciopiętrowego bloku.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego podaje, że opisywany otwór w ziemi ma cylindryczny kształt, średnicę około 80 cm i głębokość około 40 m. Teren został zabezpieczony przez służby miejskie.

Na miejsce wezwano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Siemianowicach Śląskich. Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców jednej klatki – to 13 osób. Konstrukcja budynku nie została naruszona. O zaistniałej sytuacji poinformował w mediach społecznościowych Grzegorz Mól – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Siemianowice Śląskie.

Budynek przy ulicy Leśnej, decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, został wyłączony z użytkowania. Będzie tak do zakończenia postępowania prowadzonego przez urząd górniczy. Pierwsze decyzje mają zapaść, jak czytamy w sieci, w poniedziałek.

Zdjęcie wyróżniające: facebook/Grzegorz Mól