Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Niebezpieczni dżentelmeni w kinie „Zacisze”. Film z napisami i audiodeskrypcją

Autor: w dniu 2023-03-10

Kino "Zacisze" zaprasza na film "Niebezpieczni dżentelmeni". Najbliższy seans przygotowany został z myślą o widzach o szczególnych potrzebach.

Pokaz odbędzie się 17 marca o godzinie 15:00. Podczas pokazu film wyświetlony będzie wraz z audiodeskrypcją i napisami, a komediowy kryminał może okazać się ciekawym planem na piątkowe popołudnie.

"Niebezpieczni dżentelmeni" w Zaciszu

Tym razem na wielkim ekranie wyświetlany będzie film "Niebezpieczni dżentelmeni". Plejada wybitnych polskich aktorów odsłaniająca nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego – wszystko to w reżyserskim debiucie fabularnym Macieja Kawalskiego. "Niebezpieczni Dżentelmeni" to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to "kto zabił?", jest pytanie "kogo zabito?". Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…