Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Kradli, co popadnie. Postawiono łącznie 73 zarzuty

Autor: w dniu 2023-03-10

Do cieszyńskiego sądu skierowana została sprawa przeciwko sprawcom kilkudziesięciu kradzieży i włamań. Policjanci referatu kryminalnego skoczowskiego komisariatu ustalili sześcioro podejrzanych, którzy usłyszeli łącznie 73 zarzuty. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Policjanci z Referatu Kryminalnego komisariatu w Skoczowie, prowadząc postępowanie związane z licznymi włamaniami oraz kradzieżami na terenie Ustronia i Skoczowa ustalili, że w proceder ten zamieszane było sześć osób. Wśród przestępstw, których się dopuścili, są włamania do aptek, kwiaciarni, sklepów, lokali gastronomicznych oraz zniszczenia mienia.

Kradli, co popadnie. Postawiono 73 zarzuty

Sprawcy kradli wszystko, co wpadło im w ręce: gotówkę, sprzęt komputerowy, sprzęt gospodarstwa domowego, bony, a nawet… nalewak do piwa! Dzięki ustaleniom kryminalnym ze skoczowskiej komendy, analizie zebranego materiału i rozpoznaniu przez dzielnicowych oraz policjantów prewencji, podejrzani zostali zatrzymani. Jako pierwszy wpadł 24-letni sprawca większości tych przestępstw, a kilka dni później jego wspólnik i rówieśnik. Po doprowadzeniu do prokuratury i przesłuchaniu, pierwszy z podejrzanych usłyszał łącznie 34, a jego kompan 26 zarzutów za włamania i usiłowania tych przestępstw oraz uszkodzenia mienia. Policjanci wraz z prokuratorem wnioskowali o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania, do czego sąd przychylił się. Teraz grozi im kara do 10 lat więzienia.

Przesłuchano kilkadziesiąt osób

Kryminalni, prowadząc dochodzenie w sprawie związanej z popełnieniem blisko 40 przestępstw, zebrali i zweryfikowali liczne informacje i przesłuchali ponad 60 świadków. Po miesiącach analizy materiału dowodowego i wykonanych czynnościach, śledczy ze Skoczowa przekazali akta sprawy do Prokuratury Rejonowej w Cieszynie. Akt oskarżenia, poza przestępstwami popełnionymi przez dwóch 24-latków, zawierał również zarzuty przedstawione czterem innym osobom, którzy będą odpowiadali z tak zwanej z wolnej stopy. Są to: 21-letni mężczyzna, któremu mundurowi przedstawili 9 zarzutów, 21-letnia kobieta z dwoma zarzutami oraz 23-latek i 32-latek, którym policjanci udowodnili po jednym przestępstwie. 32-latek będzie odpowiadać za przestępstwo kradzieży, zagrożone karą do 5 lat więzienia, z kolei pozostałym, za przestępstwa związane z włamaniami, grozi kara nawet do 10 lat za kratami.