Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rozpoczęły się przygotowania do 16 edycji Metropolitalnego Święta Rodziny

Autor: w dniu 2023-03-10

W Bibliotece Śląskiej w Katowicach rozpoczęły się prace nad 16 edycją Metropolitalnego Święta Rodziny. Tegoroczne obchody rozpoczną się 20 maja, a zakończą 4 czerwca.

Towarzyszyła będzie im myśl przewodnia: "Rodzina – forum dialogu".

W programie tegorocznego Metropolitalnego Święta Rodziny znalazły się już tradycyjnie liczne konferencje, wystawy, spektakle, koncerty, pikniki rodzinne i inne wydarzenia kulturalno – sportowe.

Ich koordynatorem jest zabrzański magistrat.

-Znamy ramy, znamy terminy, znamy podmioty odpowiedzialne za organizację wydarzeń – teraz trzeba tylko wspólnie stworzyć mozaikę, która pokaże rodzinę jako miejsce uczenia się dialogu. Jeśli wyniesiemy doświadczenie dobrej komunikacji w rodzinie, słuchania i dialogu, to pozostanie ono z nami przez całe życie – tłumaczy arcybiskup Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Stałymi elementami Metropolitalnego Święta Rodziny jest między innymi majowa pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śląskich czy świętowanie jubileuszy małżeńskich w katowickiej katedrze.

– Święto zainaugurujemy 20 maja koncertem w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, a zakończymy  najprawdopodobniej 4 czerwca w Katowicach. Wspólnie zorganizujemy blisko sto wydarzeń, mniejszych i większych, w miastach i gminach Metropolii. Imprezy może zgłosić każdy: stowarzyszenie, samorząd, nawet i osoby prywatne lub mniejsze instytucje. Przyjmujemy propozycje do końca kwietnia, najlepiej drogą mailową na adres naszego wydziału – mówi Tomasz Gasidło naczelnik Wydziału Kultury i Dziedzictwa Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Z początkiem maja, wszystkie organizowane w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny wydarzenia pojawią się na wspólnym plakacie i specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Ich patronem będzie między innymi Radio Piekary.

Fot: UM Zabrze