Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W sobotę, 17 czerwca o godzinie 13:00 na stadionie MOSiR Andaluzja przy ul. Skłodowskiej-Curie 49 w Piekarach Śląskich, rozpocznie się XIII edycja turnieju piłkarskiego "Niebieski Bajtel".

Bajtel, tak samo jak w ubiegłych latach, będzie połączony z piknikiem rodzinnym. Dla najmłodszych przygotowano darmowy zamek dmuchany, prezentację wozu strażackiego, malowanie twarzy czy konkurs podbijania piłki. Nie zabraknie też słynnego Adlera z gadżetami Ruchu Chorzów dla każdego Niebieskiego Bajtla. Dla dorosłych jedną z atrakcji będą zmagania sprawnościowe w przeciąganiu liny. Podczas całego festynu będzie można skosztować wyrobów z grilla czy schłodzić się zimnymi napojami.

"17 czerwca br. od godz. 13:00 na stadionie GKS Andaluzja Brzozowice – Kamień, młodzi adepci piłki nożnej z rocznika 2011 (i młodsi) wezmą udział w turnieju piłkarskim. W turnieju zagra 8 drużyn z Piekarskich Dzielnic i okolicznych miejscowości. Na zawodników będą czekać okazałe nagrody oraz medale dla każdego z graczy. Niebieski Bajtel tak samo jak w poprzednich latach będzie połączony z piknikiem rodzinnym co oznacza moc atrakcji dla dzieci i dorosłych" – informują współorganizatorzy, przedstawiciele Fan Clubu Ruchu Chorzów "Niebieskie Piekary" w swoich mediach społecznościowych.

Warto dodać, że inicjatywa jest zasługą kibiców Ruchu Chorzów z Piekar Śląskich, którzy serdecznie zapraszają całe rodziny do wyjścia z domu, aby spędzić aktywnie dzień na świeżym powietrzu. Festyn Rodzinny Niebieski Bajtel odbywa się pod patronatem Ruchu Chorzów, z którym miasto Piekary Śląskie ma podpisaną umowę partnerską. Również Radio Piekary patronuje wydarzeniu.

-Widać ze organizowanie "Niebieskiego Bajtla" ma sens. Bywało ze młodzi piłkarze były tutaj zauważeni przez obserwatorów i mieli szansę rozwinąć skrzydła – dodaje Mirosław Trojnar, organizator wydarzenia.