Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nielegalne automaty do gier skonfiskowane

Autor: w dniu 2023-03-06

Mundurowi ze śląskiej KAS ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych. Działania podjęto w Zawierciu. 

Pawilon do złudzenia przypominał, jak informuje KAS, kawiarenkę internetową. Okna i drzwi oklejone były ciemną nieprzeźroczystą folią, a przy wejściu do lokalu znajdowały się kamery. Drzwi lokalu zamykane były na blokowany zamek magnetyczny. Klienci byli wpuszczani do środka tylko przez obsługę. Co działo się podczas interwencji?

Nielegalne automaty w kawiarence internetowej

Kiedy funkcjonariusze KAS przyjechali na miejsce, zdobyli zaufanie 44-letniej kobiety, która pracowała w lokalu i zostali wpuszczeni do środka. Podczas wizyty znaleźli 4 automaty, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczyli też ponad 10 tysięcy złotych, prawdopodobnie przeznaczoną na wypłaty wygranych. Pozostała kwota ponad 2 tysięcy złotych znajdowała się wewnątrz automatów do gier.

Warto przypomnieć, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Organizatorom nielegalnych gier, a także właścicielom lokali grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.