Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Niemowlę przestało oddychać. Zrozpaczona matka wezwała pomoc

Autor: w dniu 2023-08-14

Dziecko było sine i nie oddychało, ale w sytuacjach kryzysowych ciężko nieraz przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy. Sparaliżowana strachem kobieta postanowiła wezwać pomoc. 

Kilkudniowa dziewczynka zaczęła krztusić się jedzeniem, matka powiadomiła służby, które przybyły na pomoc. Szybka reakcja pozwoliła uratować życie dziecka.

Niemowlę przestało oddychać. Na pomoc ruszyli policjanci

Gliwiccy policjanci zostali zaalarmowani przez matkę kilkudniowego niemowlęcia. Wiadome stało się, że dziecko zakrztusiło się jedzeniem i konieczna była pilna interwencja. Po rozpaczliwym apelu o pomoc, jako pierwsi na miejsce dotarli mundurowi z Ogniwa Patrolowego Komisariatu Policji III w Gliwicach. Starsza posterunkowa Aleksandra Mrozek oraz starszy posterunkowy Gracjan Stania po kilku minutach od zgłoszenia znaleźli się pod wskazanym adresem.

Tam zastali przerażoną matkę, tulącą kilkudniowe niemowlę, które nie dawało oznak życia, było sine i nie oddychało. Po przejęciu dziecka, starsza posterunkowa Mrozek przystąpiła do udzielania pomocy. Położyła niemowlę na przedramieniu, przytrzymując jego główkę i podbródek, pochyliła dziecko delikatnie w dół, a następnie zaczęła lekko uderzać w plecy między łopatkami. Po chwili dziewczynka zaczęła płakać, odzyskując oddech. W tym samym czasie na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy zabrali niemowlę wraz z matką na badania do szpitala. Dziecko po badaniach i obserwacji powróciło do domu.

"Ta policjantka była taka opanowana, widać było, że wie, co robi" – tymi słowami podsumowała całą akcję ratunkową wdzięczna za wszystko mundurowym matka.