Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany

Autor: w dniu 2024-03-29

Policjanci z komisariatu autostradowego otrzymali informację o aucie ciężarowym, którego tor jazdy wskazywał, że ten kto siedzi za kierownicą, może być nietrzeźwy. Ruszyli do działania i wówczas wyszło na jaw, co ma na sumieniu osoba siedząca w pojeździe.

Na początku tygodnia, który już dobiega końca policjanci z komisariatu autostradowego otrzymali informacje, z których wynikało, że autostradą A-4 w kierunku Wrocławia porusza się ciężarowe Renault, za którego kierownicą siedzi najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca.

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany. Jak się tłumaczył?

Mundurowi, kiedy otrzymali zgłoszenie, pojechali we wskazany rejon i już po chwili, w rejonie gliwickiego odcinka autostrady, zauważyli ciężarowe Renault z naczepą. Po jego zatrzymaniu okazało się, że za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości i okazało się, że ma w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna powiedział policjantom, że wypił dwa wina, następnie wsiadł do pojazdu i pojechał. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

– Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzi do śmierci zupełnie przypadkowych osób – mówi kom. Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. – Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez pijanych kierowców – dodaje.