Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: Trwają prace porządkowe na placach zabaw

Autor: w dniu 2024-03-29

Trwają prace porządkowe na placach zabaw w Bytomiu. Prowadzone są w kilkudziesięciu miejscach na mapie miasta. Wszystko po to, zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo młodych użytkowników.

Na bytomskich placach zabaw zaczęło się wielkie wiosenne porządkowanie, w ramach którego wymieniony zostanie piasek w piaskownicach oraz żwir w ich otoczeniu. Prace wykona firma Fiori Sp. z o. o., z którą Miejski Zarząd Dróg i Mostów podpisał umowę.

Prace porządkowe na bytomskich placach zabaw

Do połowy kwietnia wykonawca wymieni, jak informuje urząd, ponad 1 157 ton piasku w miejskich piaskownicach i polach piaskowych na placach zabaw. Łącznie to aż 51 lokalizacji w różnych częściach miasta. Prace rozpoczęły się już na placu zabaw przy ul. Olimpijskiej na skraju Parku Miejskiego, a w dalszej kolejności ekipy zajmą się placami zabaw przy ulicach: Kossaka i Lenartowicza, Olejniczaka oraz przy pl. Słowiańskim.

W ramach pozimowego porządkowania miejsc zabaw dla najmłodszych, do 26 kwietnia wykonawca wymieni też 79 ton żwiru w dziewięciu lokalizacjach.

Piaskownica to miejsce szczególnie narażone na zanieczyszczenia, dlatego ważna jest systematyczna wymiana piasku, co zwiększa bezpieczeństwo najmłodszych i chroni ich przed chorobami pasożytniczymi, odzwierzęcymi oraz zakaźnymi.

Na ten cel Miejski Zarząd Dróg i Mostów przeznaczył ponad 200 tys. zł.

Fot. Hubert Klimek