Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Była pijana. Wiozła w aucie dzieci i ich babcię

Autor: w dniu 2024-03-29

Nieodpowiedzialność niektórych kierowców jest przerażająca. Przykładów jest wiele i niejednokrotnie opisywane były w kronikach policyjnych. Kolejną niechlubną bohaterką kartotek jest pewna kobieta…

Policjanci z drogówki zatrzymali kobietę, która prowadziła samochód, choć nie powinna tego robić. Na dodatek przewoziła dwójkę swoich dzieci i ich pijaną babcię. Nieodpowiedzialnej matce oprócz wysokiej grzywny, grozi kara więzienia.

Wiozła dzieci i ich babcię. Była pijana

Wczoraj po północy policjanci częstochowskiej drogówki podczas nocnego patrolu na ulicy Ludowej w Częstochowie zatrzymali do kontroli osobowe Renault. Samochodem kierowała 33-letnia mieszkanka powiatu bełchatowskiego. W aucie przewoziła dwoje swoich dzieci w wieku 3 i 8 lat oraz swoją matkę.

Po przebadaniu na zawartość alkoholu w organizmie, okazało się, że kobieta ma ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie. To oznacza, że zgodnie z nowymi przepisami jej samochód został zabezpieczony przez mundurowych i odholowany na parking.

69-letnia babcia, która siedziała na miejscu pasażera, nie mogła przejąć opieki nad dziećmi, bo także była pijana. Badanie wykazało ponad 1 promil. Ostatecznie dzieci zostały przekazane pod opiekę rodzinie. Teraz kobieta odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie nieletnich na niebezpieczeństwo. O całej sytuacji powiadomiony zostanie także sąd rodzinny.

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki zatrzymany