Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nietrzeźwy kierowca złapany. Miał w organizmie ponad 2 promile

Autor: w dniu 2023-07-26

Policjant sosnowieckiej drogówki złapał nieodpowiedzialnego kierowcę. Okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą samochodu. 

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych na ulicy Chopina w Sosnowcu. Policjant na co dzień pełniący służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu przebywał na urlopie wypoczynkowym.

Przejeżdżając przez jedną z ulic sosnowieckiej dzielnicy Pogoń sierż.szt. Sebastian Warliński zauważył dwa uszkodzone samochody. Jeden z nich odjechał. Widząc tę sytuację, stróż prawa podjął interwencję. Pojechał za samochodem marki Mitsubishi. Gdy pojazd zatrzymał się, policjant podszedł do kierowcy.

Od 19-letniego kierowcy wyczuł woń alkoholu, w związku z czym natychmiast wezwał patrol Policji. Okazało się, że mężczyzna prowadził, mając prawie 2,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo nie miał potrzebnych uprawnień. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.