Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nietrzeźwy Ukrainiec zatrzymany. Zareagował świadek

Autor: w dniu 2024-05-31

Odpowiedzialność i szacunek do innych użytkowników dróg… o tym zapomniał Ukrainiec, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Na to zachowanie zareagował inny kierowca, dzięki któremu nieodpowiedzialny zmotoryzowany nie uniknie kary.

W sobotni wieczór, około 21:30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał wezwanie od zaniepokojonego kierowcy, który zauważył nietypowe i niebezpieczne manewry kierowcy audi. Wiele wskazywało na to, że kierujący jedzie na "podwójnym gazie".

Nietrzeźwy Ukrainiec zatrzymany dzięki reakcji świadka

Postawa zgłaszającego, co zaznaczają mundurowi, była zdecydowana i pełna współpracy ze stróżami prawa. Jadąc na trasie Pszczyna – Żory, relacjonował aktualną trasę przemieszczania się pojazdu i jego pozycję. Na ulicy Pszczyńskiej mundurowi zauważyli audi, lecz kierujący nie zwracał uwagi na patrol i kontynuował jazdę wprost na policyjny radiowóz.

Po chwili pojazd został zatrzymany do kontroli. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że 30-letni obywatel Ukrainy był kompletnie pijany. Wsiadł za kierownicę pojazdu mając blisko 2,5 promila alkoholu.

Za przestępstwo, którego się dopuścił, odpowie teraz przed sądem, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.