Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nieustąpienie pierwszeństwa i wysoka kara

Autor: w dniu 2024-02-23

Kierowcy i ci, którzy poruszają się piechotą powinni bacznie obserwować to, co dzieje się na drodze. Zmieniające się przepisy prawa nie zwalniają bowiem z używania zdrowego rozsądku, który jest niezbędny, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych. Niestety nie brakuje sytuacji potencjalnie niebezpiecznych.

Ci, którzy poruszają się po drogach muszą stosować się do przepisów i zachowywać szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych, gdyż chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Takiego zdarzenia o włos uniknęła nieletnia piesza, której kierująca peugeotem nie ustąpiła pierwszeństwa na pasach.

Nieustąpienie pierwszeństwa i wysoka kara

Wspólnym obowiązkiem zarówno pieszych, jak i kierowców, jest zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Kierowca powinien o tym pamiętać szczególnie, gdyż w konfrontacji z rozpędzonym autem pieszy stoi na zdecydowanie straconej pozycji. Ponadto kierujący zobowiązany jest do zmniejszenia prędkości i ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Do groźnej sytuacji, wynikającej z braku zachowania ostrożności i obserwacji sytuacji na drodze, doszło w Dąbrowie Górniczej na ulicy Kościuszki. Kierująca peugeotem nie ustąpiła tam pierwszeństwa pieszej na przejściu. Nastolatka w ostatniej chwili zatrzymała się na środku jezdni, unikając w ten sposób zderzenia.

Nagranie przesłano na skrzynkę "Stop agresji drogowej", a policjanci z Dąbrowy Górniczej ustalili nieodpowiedzialną kierującą, którą ukarali mandatem w kwocie 1500 złotych i 15 punktami karnymi.

Kolejny już raz apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów, wzajemny szacunek i zachowanie zdrowego rozsądku.