Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Akcja GOPR na Babiej Górze. Ratownicy usłyszeli szczekanie

Autor: w dniu 2024-02-23

Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego brali udział w ćwiczenia w rejonie szczytu Babiej Góry, kiedy usłyszeli szczekanie. Postanowili sprawdzić, co dokładnie dzieje się w miejscu, skąd dobiega ten dźwięk.
Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało o nietypowym zdarzeniu, które miało miejsce wczoraj, gdy prowadzony był kurs pierwszego stopnia na Babiej Górze. Ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR przez ponad dwie godziny słyszeli szczekanie psa i poszli sprawdzić, co dokładnie dzieje się w miejscu, skąd dobiegały dźwięki.

Szczekanie psa zwróciło uwagę ratowników

Grupa Beskidzka GOPR przypomina, w obliczu prowadzonych wczoraj działań, że na terenie Babiogórskiego Parku Narodowy obecność psa jest nietypowa, bo zgodnie z przepisami obowiązuje zakaz wprowadzania czworonogów na ten teren, jednak internauci odnoszący się do sprawy donoszą, że czworonóg przewędrował na polską stronę ze Słowacji, gdzie spacerowanie z czworonogiem jest dopuszczalne.

"To jest pies ze słowackiej strony, ale z tego co wiem uciekł z przytułku, więc pewnie nikt nie będzie go szukał. Może lepiej oddać go do adopcji po naszej str.na Słowacji nadal psy są traktowane dużo gorzej niż u nas" – pisze jedna z internautek.

Jak zdarzenie wspominają sami ratownicy?
"Byliśmy rano na ćwiczeniach w partiach szczytowych Babiej Góry. Usłyszeliśmy szczekanie, ale z uwagi na porywisty wiatr, nie za bardzo było wiadomo skąd dobiega głos. Nie dawało nam to spokoju, po skończonych zajęciach za zgodą Naczelnika ruszyliśmy w teren. Pies został odnaleziony w rej. Perci Akademików i sprowadzony w bezpieczne miejsce, a następnie przekazany Leśniczemu Babiogórskiego Parku Narodowego w Zawoi. Dziś czworonoga zbada weterynarz" – czytamy w mediach społecznościowych Grupy Beskidzkiej GOPR.
Widnieje tam również apel, żeby ci, którzy mają jakiekolwiek informacje o czworonożnym turyście i jego właścicielu skontaktowali się z odpowiednimi służbami: Leśniczym Babiogórskiego Parku Narodowego (+48 664 789 931) lub Centralną Stacją Ratunkową Grupy Beskidzkiej GOPR w Szczyrku (+48 33 829-69-00).
Internauci kolejni raz podkreślili, że praca ratowników jest nieoceniona i liczy się dla nich żyje nie tylko ludzi, ale wszystkich stworzeń, które znajdą się w górach.
"Dla Was każde życie jest na Wagę Złota! Jesteście wspaniali" – pisze jedna z internautek.
Zdjęcie wyróżniające: facebook/Beskidzka Grupa GOPR