Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Prześwietlili przesyłki pocztowe. W środku nielegalny towar

Autor: w dniu 2024-02-23

Funkcjonariusze ze śląskiej KAS (Krajowa Administracja Skarbowa) skontrolowali przesyłki pocztowe w Zabrzu. Podczas działań mundurowi wykorzystali mobilne urządzenie do prześwietlania przesyłek. Co wyszło na jaw podczas podjętych działań?

Funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach skontrolowali przesyłki pocztowe na terenie Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego w Zabrzu. W trakcie działań skorzystano z mobilnego urządzenia rtg służącego do prześwietlenia paczek. Co okazało się w trakcie podjętych działań?

Przesyłki pocztowe przeszły prześwietlenie rtg

Spośród ogromnej ilości prześwietlonych przesyłek, zaznacza KAS, funkcjonariusze ujawnili w 16 z nich nielegalny tytoń. Służby zabezpieczyły łącznie 35 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Paczki miały trafić do indywidualnych odbiorców na terenie województwa śląskiego. Wartość szacunkowa przejętych przez funkcjonariuszy nielegalnych wyrobów tytoniowych to ponad 28 tys. zł. Gdyby towar trafił do odbiorców, Skarb Państwa straciłby niemal 43 tys. zł. z tytułu niezapłaconych podatków.

Postępowanie w tej sprawie poprowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach.