Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Niewybuch w powiecie tarnogórskim

Autor: w dniu 2024-03-12

Niewybuch w powiecie tarnogórskim. Na miejsce wezwano policję oraz saperów. To kolejne tego typu zdarzenie w tej części województwa śląskiego w ostatnim czasie. 

Służby interweniowały w poniedziałkowy wieczór na terenie kompleksu leśnego na terenie Ptakowic w powiecie tarnogórskim. Znaleziono pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej. Został wypatrzony przez spacerowicza. Policjanci z Tworoga zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska.

Niewybuch w powiecie tarnogórskim. Na miejscu służby

Wczoraj przed 18.00 dyżurny tarnogórskiej policji odebrał zgłoszenie od mężczyzny, który na spacerze natknął się na przedmiot przypominający pocisk. Na miejsce wyruszyli policjanci z Tworoga, straż pożarna, a także policyjny pirotechnik, który od razu zorientował się, że jest to pocisk artyleryjski, pochodzący z czasów II wojny światowej.

Kompleks leśny w rejonie znaleziska został zabezpieczony przez mundurowych, a powiadomieni saperzy z Gliwic, zabiorą dzisiaj pocisk i zneutralizują na poligonie.

-Jest to kolejne niebezpieczne znalezisko w ciągu ostatnich dni w powiecie tarnogórskim, dlatego prosimy wszystkich o rozwagę w przypadku ujawnienia podobnych przedmiotów. Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci – apeluje Kamil Kubica z tarnogórskiej policji.