Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Niklaus Pieron, Michał Muszalik i… „Piekary mniej znane”

Autor: w dniu 2023-06-16

Piekary Śląskie, co wielokrotnie udowodnili już miłośnicy historii miasta skupieni wokół Piekarskiego Werku, kryją wiele tajemnic. Odkrywali je wspólnie, podczas spaceru, Niklaus Pieron i Michał Muszalik. 

MKS Olimpia Piekary Śląskie, Obserschlesien, GKS Transbed Andaluzja,  Sonia Maselik,  Teodor Heneczek, Wawrzyniec Hajda, a także Kopiec Wyzwolenia czy piekarska bazylika. Z kim i z czym jeszcze kojarzy się miasto Piekary Śląskie? Okazuje się, że ciekawych osób i miejsc jest znacznie więcej. O szczegółach rozmawiano podczas spaceru, którego przebieg można zobaczyć w internecie.

"Piekary mniej znane", dwóch odkrywa miasto

"Piekar Śląskich nikomu na Górnym Śląsku przedstawiać nie trzeba, ale kto wie, że pochodził z nich między innymi pionier w dziedzinie badań nad silnikami rakietowymi w Ameryce Południowej?!" – tak zapowiada swój najnowszy materiał opublikowany w mediach społecznościowych Niklaus Pieron

Tajemnice miasta odkrywane były wspólnie z piekarzaninem Michałem Muszalikiem.

-Wczoraj razem z moim dobry kamratem Michałem, rodowitym mieszkańcem Piekar wybraliśmy się na małą wycieczkę, gdzie pokazaliśmy Piekary trochę mniej znane, mniej oczywiste a niesamowicie ciekawe – zapowiada w opublikowanym w czwartek poście Niklaus Pieron.

Absolwent prawa na Uniwersytecie Śląskim, pasjonat historii i literatury, poeta, członek Klubu Jagiellońskiego. Autor dwóch tomów wierszy: "Węgiel, kryształ, kamień: wiersze z lat 2012-2015" (2016) i "Hotel Globo" (2021) przybliżył podczas historii opowiedzianej przed kamerą opowieści związane z miastem: