Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Gramy dla Martusi”. Mecz charytatywny w Sosnowcu

Autor: w dniu 2023-06-16

Artyści zmierzą się z przedstawicielami Fundacji Rób Swoje. Przyświeca im ważny cel – zgromadzenie środków na rzecz chorej dziewczynki. 

Fundacja Rób Dobro organizuje 17 czerwca na Stadionie Ludowym wyjątkowy mecz, podczas którego Reprezentacja Artystów Polskich (RAP) zmierzy się na boisku z Drużyną Piłkarską Fundacji Rób Dobro.

"Gramy dla Martusi", czyli pomaganie przez granie

Spotkają się na boisku, by zagrać w szczytnym celu. W bramce RAP-u stanie Radosław Majdan, a wśród zawodników z pola zagrają byli reprezentanci Polski m.in. Jacek Krzynówek i Piotr Świerczewski. Wszystkim uczestnikom biorącym udział w wydarzeniu "Gramy dla Martusi" przyświeca jeden cel – pomoc dwuletniej dziewczynki, która urodziła się z dwiema poważnymi wadami genetycznymi. Powodują one opóźnienie psychofizyczne dziewczynki. Jednocześnie dziewczynka ma padaczkę, niedoczynność tarczycy i diagnozuje się w zakresie niedosłuchu. Miała także operację serca z powodu wady.

– Możecie jej pomóc w tym, by czuła się lepiej dzięki rehabilitacji neurologopedycznej i fizjoterapeutycznej. Tylko Wy decydujecie o tym, jak długo może być objęta wsparciem. Na pewno będzie czekać na Was wspaniała rodzinno-sportowa charytatywna feta. będzie mnóstwo zabawy, atrakcji, wspólnego świętowania małych i dużych i oczywiście piłki nożnej! – wyjaśnia Ewa Chróścicka z Fundacji Rób Dobro,

Rodzinna fiesta piłkarska, jak określają ją organizatorzy, wystartuje o godz. 13.00. Oprócz samego meczu Fundacja i jej partnerzy przygotowali mnóstwo atrakcji, a na niej m. in.:

– Strefa Małego Kibica: – zabawy sportowe, – bańki mydlane XXL, – balonowe cuda, – malowanie twarzy, – warsztaty i dużo słodkości dla maluchów.

– Trening tricków piłkarskich,

– Zdjęcia i autografy Gwiazd telewizji i ekranu,

– Pokaz zawodnika Freestyle Football – Roberta Guzika,

– Wata cukrowa i popcorn.

Wszystko to wydarzy się na Stadionie Ludowym przy ulicy Kresowej 1 w Sosnowcu. W roli komentatora i piłkarza wystąpi WASIU Michał Wasik. Biletami wstępu są cegiełki – tylko 12 zł dla wszystkich od 7 do 107 lat (do 7 lat wstęp free)! Wejściówki można kupić TUTAJ.