Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nowe ceny biletów autobusowych odwołane?! Przynajmniej na jakiś czas

Autor: w dniu 2023-01-11

Nowe ceny biletów nie tak szybko, jak chciało ZTM. Nowe taryfy w autobusach i tramwajach nie wejdą w życie 16 stycznia, jak planował organizator komunikacji w Metropolii!

Nie 16 stycznia, a prawdopodobnie 28 lutego. Intensywne prace nad aplikacją powodem zmiany terminu wejścia w życie nowej taryfy ZTM.

Nowa taryfa wejdzie w życie wtedy, gdy wykonawca przygotuje ostateczną wersję aplikacji. Na razie jest z tym kłopot.

– Trwają odbiory nowej aplikacji, która będzie podstawą nowego systemu sprzedaży biletów.  Dopracowujemy produkt, aby w dniu, w którym udostępnimy go pasażerom, był jak najlepszej jakości – mówi Jacek Brzezinka – członek zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

– Komfort pasażerów, nie tylko jazdy, ale również korzystania z oferowanych przez nas rozwiązań, jest dla nas najważniejszyDlatego potrzebujemy więcej czasu na przygotowania i testy – dodaje Brzezinka.

W związku z przesunięciem daty wejścia w życie nowej taryfy, zakup biletów za pomocą aplikacji Mobilny ŚKUP będzie możliwy dłużej, do momentu, w którym nowa aplikacja będzie już w pełni gotowa. Na ten moment, dla pasażerów nic się nie zmienia – mówi Łukasz Zych z biura prasowego GZM – Kupujemy bilety tak jak do tej pory, karty ŚKUP i jej mobilna aplikacja pozostają w użyciu – precyzuje Zych.

Źródło: GZM