Teraz gramy:

Title

Artist
Background

To będzie ich noc! Biolodzy z Uniwersytetu Śląskiego zapraszają na warsztaty

Autor: w dniu 2023-01-11

"Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość" – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Nocy Biologów. Wydarzenie popularnonaukowe odbędzie się w całej Polsce – między innymi w Instytucie Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wszystko rozpocznie się w piątek, 13 stycznia o godzinie 15.00

W ramach wydarzenia zaplanowano wykład inauguracyjny pt. "Biologiczne oczyszczanie ścieków". Rozpocznie się on o godzinie 15.00 w auli w budynku przy ul. Bankowej 9. Następnie będzie można wziąć udział w serii spotkań z naukowcami Instytutu, realizowanych w konwencji popularnonaukowych wykładów, warsztatów i dyskusji.

Wykłady odbywać się będą w godzinach 16.00–17.20 w obu budynkach Instytutu przy ul. Bankowej 9 i Jagiellońskiej 28. Od godziny 17.00 biolodzy zapraszają na warsztaty, wystawę, pokazy i prezentacje, które będą trwały aż do godziny 21.15. Jednocześnie będą prowadzone dla dzieci i młodzieży gry, quizy i konkursy z licznymi atrakcyjnymi nagrodami. Na wiele z aktywności nie trzeba się wcześniej rejestrować.

Szczegółowy program dostępny jest pod adresem: http://www.nocbiologow.pl

Radio Piekary patronuje wydarzeniu