Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nowe eko-kosiarki w Gliwicach

Autor: w dniu 2023-06-01

Gliwice stawiają na ekologiczne koszenie. Dlatego też kadra czworonożnych pomocników od utrzymywania zieleni powiększyła się o kolejnych, zwierzęcych specjalistów. 

W Gliwicach pojawiły się kolejne "eko-kosiarki"! Do owiec kameruńskich "koszących" trawę na zrekultywowanych terenach składowiska odpadów przy ul. Rybnickiej dołączyli nowi pomocnicy.

Eko-kosiarki w Gliwicach – powiększono skład!

Skład żywych kosiarek wzmocniła parka uroczych owiec walliserskich i trzy miniaturowe kuce szetlandzkie. Poznajcie Jasia i Małgosię oraz Bajkę, Wiliego i Teodora, "zatrudnionych" przez gliwickie Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Odpadów. Pochodzące ze szwedzkich Szetlandów karłowate kuce oraz wywodzące się z południowej Szwajcarii owce walliserskie – podobnie jak pasące się przy ul. Rybnickiej 199A owce kameruńskie – z powodzeniem zastępują tradycyjne kosiarki, nie generując przy tym hałasu i szkodliwych dla środowiska spalin.

Kuce szetlandzkie – Bajka, Wili i najmniejszy Teodor – choć nie należą do zwierząt wybrednych – w PZO mają do dyspozycji własną zagrodę i tyle trawy, ile będą w stanie przejeść. Natomiast para trzymiesięcznych owiec walliserskich – Jaś i Małgosia – dołączyła do zadomowionego już na terenach składowiska odpadów stada owiec kameruńskich, które – ze względu na nietypowy wygląd przybyszek (czarne pyszczki i uszy, długie, spiralne rogi oraz czarne plamki na kolanach, udach i kopytach) początkowo wzięły je za psy pasterskie i uciekały. Szybko jednak zorientowały się, że maleństwa to owce i przyjacielsko przyjęły nowe koleżanki.

 

Nowi pomocnicy dobrze sprawdzają się w roli ogrodników, dlatego PZO w najbliższym czasie planuje "zatrudnienie" kolejnych zwierzaków.