Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dzień Dziecka 2023. Jak można spędzić ten czas?

Autor: w dniu 2023-06-01

1 czerwca – Dzień Dziecka – święto wskazane w 1949 roku na kongresie Women's International Democratic Federation. W Polsce świętowane od 1952 roku. Wcześniej, w okresie II Rzeczpospolitej Święto Dziecka w polskich szkołach obchodzone było 22 września. Czerwcowy termin Dnia Dziecka przyjął się w około 50 krajach świata.

Dzisiejsze święto jest okazją do tego, żeby spędzić czas wspólnie ze swoimi pociechami. Różne śląskie miasta przygotowały atrakcje z myślą o najmłodszych.

Dzień Dziecka 2023. Jakie atrakcje przygotowano?

Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich zaprasza 1 czerwca wszystkie dzieci wraz z opiekunami do wspólnej zabawy na terenie przed MDK, przy ul. Bytomskiej 73. W programie: Tańce i zabawy animacyjne, scena malucha, gry i zabawy zręcznościowe, warsztaty przypinkowe, wielkie bańki mydlane, kolorowa wata cukrowa bez ograniczeń, tatuaże brokatowe. Zabawa będzie trwała w godzinach 15.30-17.30. Wszystkie atrakcje będą darmowe.

Propozycję mają też władze Będzina, które z okazji Dnia Dziecka zapraszają dzieci wraz z rodzicami na piknik ze służbami mundurowymi na Bulwary Czarnej Przemszy przy Urzędzie Miejskim w Będzinie. Podczas organizowanego dziś pikniku od godz. 16.00 do 20.00 nie zabraknie atrakcji.

W programie:

– pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego, strażackiego i policyjnego,
– pokaz pożarniczy,
– pokaz policji konnej i wyszkolenia psów policyjnych,
– pokaz musztry,
– orkiestra policyjna,
– wata, popcorn oraz dmuchańce,
– test na Superbohatera – do wykonania zadania specjalne: tor przeszkód, strzelnica, namiot dymny, pierwsza pomoc, przepisy ruchu drogowego. Warto prześledzić informacje zawarte na stronach miast, gdzie najczęściej publikowane są informacje o tym, co przygotowano na dziś. Dzień Dziecka będzie dodatkowo świętowany również jutro.

Jakie propozycje na 2 czerwca?

Propozycję przygotowała Filia MDK w Kozłowej Górze, przy ul. Tarnogórskiej 49, która 2 czerwca o godz. 17.00 zaprasza na przedstawienie, które zaciekawi, rozbawi i oczaruje nie tylko najmłodszą widownię. Na scenie wystąpi iluzjonista Krystian Bączyński, który na co dzień zachwyca publiczność swoimi niezwykłymi magicznymi występami, rozśmiesza i zadziwia dzieci oraz dorosłych. Cena biletu wynosi 20 zł/osoba.

Propozycję dla aktywnych ma Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. Sportowy Dzień Dziecka odbędzie się na stadionie MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00. Dla wszystkich dzieci przygotowane zostaną konkurencje sprawnościowe po ukończeniu których dzieci otrzymają pamiątkowy medal oraz słodki upominek. Podczas trwania imprezy będzie możliwość malowania twarzy, a na boisku ustawiona będzie duża, darmowa zjeżdżalnia, która będzie dostępna już od godz. 15.00. Ponadto będzie możliwość gry w Cornhole, Klask czy postrzelania z łuku. Podczas imprezy będzie można również zobaczyć pokazy w wykonaniu Śląskiego Klubu Karate i Kickboxingu.

W kolejnych dniach także nie zabraknie wydarzeń z myślą o najmłodszych. Jedno z nich przygotował Ośrodek Kultury Andaluzja: