Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom od ponad 30 lat jest śląską stolicą piosenki poetyckiej. W latach 90 – tych zainaugurowany został ogólnopolski festiwal, który z powodzeniem organizowany jest do dziś. W najbliższy weekend w Bytomskim Centrum Kultury odbędzie się 32 edycja "Kwiatów na Kamieniach".

Historia tego festiwalu sięga lat 90-tych ubiegłego wieku. Kwiaty na Kamieniach, czyli Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej odbędzie się w Bytomiu po raz 32. Co ważne zainteresowanie uczestników z biegiem lat nie mija:

-W tym roku jest wybitnie, bo otrzymaliśmy 65 zgłoszeń i zgłoszenia przyszły z każdego zakątka Polski. Kwiaty na kamieniach w początkowych latach symbolizowały wiele – między innymi uwolnienie się z niewoli cenzury. Również to, że Śląsk przeobrażał się wtedy. Chcieliśmy pokazać, że 200 tysięcznym wtedy górniczym Bytomiu –  mieście kopalń,  jest miejsce na krainę łagodności jaką jest poezja – wyjaśnia Wiesław Ciecieręga, organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej.

Kwiaty na kamieniach zakwitną w Bytomskim Centrum Kultury w najbliższy weekend. W sobotę zaplanowano koncert z cyklu "3 Bardów", a w niedziele koncert finałowy laureatów oraz recital aktorskiej piosenki w wykonaniu Joanny Trzepiecińskiej. Radio Piekary patronuje festiwalowi.