Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nowoczesna stacja pogotowia została oddana w Jaworznie. Remont trwał dwa lata

Autor: w dniu 2022-12-29

Modernizacja siedziby jaworznickiego pogotowia kosztowała pół miliona złotych, 339 tysięcy złotych przekazał Urząd Marszałkowski woj. śląskiego. Budynek odnowiono, wymieniono drzwi, dokończono malowanie pomieszczeń, zmodernizowano instalację elektryczną i sanitarną.

Stacja wchodzi w skład Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Tylko w 2021 pogotowie w Sosnowcu zrealizowało ponad 67 tys. interwencji w rejonie. Aż 8 tys. 676 razy do zdarzeń wyjeżdżali ratownicy z Jaworzna.

W 2021 roku rozpoczął się remont – odnowiono elewację budynku, zainstalowano oświetlenie nad wejściem oraz przeprowadzono remont dachu. W tym roku prace kontynuowano.

Dotacja urzędu marszałkowskiego pokryła koszt takich prac jak wymiana stolarki drzwiowej, malowanie pomieszczeń, modernizacja instalacji elektrycznej i sanitarnej, wymiana nawierzchni w miejscach podjazdu i postoju karetek.

– 2022 rok kończy się bardzo intensywnie pod kątem inwestycji realizowanych z myślą o służbie zdrowia w regionie. A już niebawem, bo w drugiej połowie stycznia rozpocznie się jedna z kolejnych inwestycji, budowa siedziby Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu, na którą województwo przeznaczy w sumie 25 mln zł. Chcemy stworzyć jak najlepsze warunki pracy dla kadry medycznej, której codzienną misją jest ratowanie naszego życia i zdrowia – podkreśliła wicemarszałek Anna Jedynak.

W Jaworznie stacjonują trzy zespoły ratownictwa medycznego typu "P" (podstawowe, bez lekarza) wyposażone w nowoczesne ambulanse (jeden z 2020 roku oraz dwa z 2021 roku) wraz z wysokiej jakości wyposażeniem, włącznie z noszami elektrycznymi (koszt jednej pary noszy to około 120 tys. zł).

Źródło: Urząd Marszałkowski