Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nowy System Informacji Przestrzennej w Parku Śląskim

Autor: w dniu 2024-06-05

Będą drewniane, dobrze widoczne i przede wszystkim wszystkie będą wyglądać tak samo. Park Śląski zmienia System Informacji Przestrzennej. Za tą nieco enigmatyczną nazwą kryją się wszelkie drogowskazy i tabliczki informujące o miejscach w parku.

Park Śląski wkrótce zyska nowoczesny System Informacji Przestrzennej (SIP). Umowa na realizację przedsięwzięcia została już podpisana, co oznacza, że odwiedzający park będą mogli korzystać z kompleksowej i aktualnej informacji na temat poruszania się po jego terenie oraz odnajdywania głównych atrakcji.

Nowy System Informacji Przestrzennej w Parku Śląskim

Nowy system ujednorodni znajdujące się na terenie Parku Śląskiego wizualne elementy informacyjne, które były instalowane na przestrzeni kilku dekad i charakteryzowały się różnorodną stylistyką, jakością wykonania oraz użytymi materiałami.

– Dzięki nowemu Systemowi Informacji Przestrzennej, który będą cechowały przejrzystość i czytelność oraz intuicyjność, Park Śląski stanie się jeszcze bardziej przyjazny dla odwiedzających. System znacznie usprawni nawigację po terenie Parku – podkreśla Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

Realizacja projektu zakłada wymianę istniejących elementów informacyjnych oraz dodanie nowych, aby stworzyć jednolitą przestrzenną prezentację informacji o nazwach alei parkowych, różnorodnych atrakcjach i usługach. Nowe elementy informacyjne będą wykonane w większości z drewna i metalu, co będzie spójne z charakterem małej architektury parku.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Techniczne Plex Sp. z o.o. z Gliwic. Koszt realizacji to 544 218,42 zł brutto. Czas przewidziany na realizację prac wynosi 270 dni.