Teraz gramy:

Title

Artist
Background

O krok od potrącenia na przejściu dla pieszych [WIDEO]

Autor: w dniu 2023-05-25

Kolejne apele o rozsądek na drodze nie przynoszą skutku. Cały czas dochodzi do skrajnie niebezpiecznych sytuacji. Jedna z nich miała miejsce na ulicy Mikołowskiej w Katowicach. Wszystko nagrano. 

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się kierowca osobowego Fiata, który na ul. Mikołowskiej wyprzedzał inny pojazd przed oznakowanym przejściem dla pieszych i o mało nie przechodzącego przez pasy mężczyzny i jego psa.

O krok od potrącenia na Mikołowskiej

O podstawowych zasadach zachowania na drodze zapomniał zupełnie kierujący niebieskim Fiatem 70-letni mieszkaniec Katowic, który na ulicy Mikołowskiej wyprzedzał Hondę przed oznakowanym przejściem i o mało nie potrącił pieszego przechodzącego przez pasy z psem. Mężczyzna w ostatniej chwili odskoczył na bok, ratując przed niebezpieczeństwem siebie i czworonoga. Nagranie zarejestrowane przez innego kierowcę i przesłane na skrzynkę Stop agresji drogowej:

Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie ukarali mieszkańca Katowic mandatem w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi.

Policjanci podkreślają, że wspólnym obowiązkiem zarówno pieszych, jak i kierowców jest zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych. Ostrożność po stronie kierowcy powinna być zwielokrotniona, bo w konfrontacji z rozpędzonym autem pieszy stoi na zdecydowanie straconej pozycji. Ponadto, kierujący zobowiązany jest do ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.