Teraz gramy:

Title

Artist
Background

O krok od tragedii! Kierująca cudem uniknęła śmierci!

Autor: w dniu 2023-08-22

Chwile grozy przeżyła kobieta poruszająca się jedną z dróg powiatu gliwickiego. Z nadjeżdżającego z naprzeciwka auta ciężarowego do wnętrza jej samochodu wpadł – z dużą prędkością – ciężki przedmiot.

Opisywana sytuacja miała miejsce w Kozłowie niedaleko Gliwic. Kobieta prowadząca Mitsubishi Outlandera, jadąc ulicą Łabędzką, nagrywała przebieg podróży kamerą samochodową.

Właściwie nie miała szans na reakcję, gdy stalowy element spadający z naczepy jadącego z naprzeciwka rozbił szybę jej samochodu. 

Kierowca ciężarowego pojazdu odjechał, co widać na załączonym filmie, nie zatrzymując się. Najpewniej nie miał nawet świadomości, że z jego auta coś wypadło.

Osobówka została doszczętnie zniszczona, ale kierująca wyszła z tej sytuacji bez szwanku. 

-Po ochłonięciu z szoku, kierująca wezwała policjantów. Film z jej pokładowej kamery pozwolił mundurowym dotrzeć do sprawcy. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów. Oględziny pojazdu oraz filmik, jednoznacznie potwierdziły jednak okoliczności tego skrajnie niebezpiecznego zdarzenia. Gliwiccy śledczy prowadzą postępowanie w tej sprawie, a o winie i karze zdecyduje sąd – informuje podinspektor Marek Słomski z gliwickiej policji

Sytuację widać na materiale wideo: