Teraz gramy:

Title

Artist
Background

O krok od tragedii na przejeździe kolejowym! Pijany podróżował z dzieckiem

Autor: w dniu 2023-09-23

Rogatki zaczęły się opuszczać, kiedy kierujący fordem z 6-letnią córką w środku stał na przejeździe kolejowym. Mężczyzna w ostatniej chwili zdążył wycofać, jednak uszkodził rogatkę i swój samochód. Kiedy powiadomił Policję, wtedy wyszło na jaw, że był pod wpływem alkoholu.

Mundurowi wodzisławskiej drogówki zostali powiadomieni o uszkodzeniu samochodu przez szlaban kolejowy w rejonie ulic Targowej i Ofiar Oświęcimskich. Gdy przyjechali na miejsce zdarzenia, ustalili jego przebieg.

Okazało się, że 36-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego wjechał w rogatki fordem, którym przewoził swoją 6-letnią córkę.

Kierujący wjechał na przejazd, choć za torami nie było miejsca do kontynuowania jazdy. Kiedy rogatki zaczęły opadać, 36-latek zaczął cofać i uszkodził zarówno samochód, jak i rogatkę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia i wrócił do domu, skąd zadzwonił po Policję.

W rozmowie z mundurowymi, którzy przebadali go alkomatem, utrzymywał, że alkohol wypił po powrocie do domu. W obliczu zdarzenia trafił na Komisariat Policji w Radlinie, gdzie przeprowadzono badanie retrospektywne. Każdy z czterech wykonanych pomiarów dał wynik ponad 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, a także za naruszenie zakazu wjazdu na przejazd kolejowy oraz za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa dla swojej 6-letniej córki. Policjanci zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy, grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejazdu kolejowego oraz o trzeźwość za kierownicą.