Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Obchody Święta Niepodległości w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2023-11-06

Prezydent Miasta Piekary Śląskie oraz Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie zapraszają mieszkańców na Święto Niepodległości 11 Listopada 2023 r.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczną się pod Pomnikiem "Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej" w Parku Trzech Bohaterów, następnie odbędzie się Msza Święta oraz uroczystości oficjalne. Na zakończenie święta, w Miejskim Domu Kultury wystąpi zespół Singin' Birds.

Program obchodów Święta Niepodległości:

10 listopada
12.00 – Park Wolności przy ul. Ziętka w Szarleju. Odśpiewanie hymnu państwowego z udziałem Orkiestry Dętej KWK "Julian" i mieszkańców w ramach akcji "Niepodległa do hymnu" oraz uroczyste posadzenie dębu.

11 listopada
15.30 – Złożenie kwiatów pod Pomnikiem "Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej" w Parku Trzech Bohaterów w Brzozowicach-Kamieniu.

16.00 – Uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Szarleju koncelebrowana w intencji Ojczyzny i mieszkańców Piekar Śląskich wraz z asystą wojskową i oprawą muzyczną w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Bytomia i Śląskiego Chóru Górniczego "Polonia Harmonia".

17.00 – Przemarsz pod Pomnik "Ku czci poległych w walkach o społeczne i narodowe wyzwolenie" w Parku Wolności w Szarleju z udziałem mażoretek "Azaria".

17.15 – Uroczystości oficjalne z odczytaniem apelu i salwą honorową.

18.00 – Koncert w wykonaniu zespołu Singin' Birds w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73. Bezpłatne wejściówki na koncert można odebrać od 3 listopada br. w Miejskim Domu Kultury przy ul. Bytomskiej 73.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Piekary Śląskie, 34. Śląski Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu, Orkiestra Wojskowa z Bytomia, Miejska Komenda Policji w Piekarach Śląskich, Miejski Dom Kultury w Piekarach Ślaskich, Śląski Chór Górniczy Polonia Harmonia, Mażoretki Azaria oraz Ośrodek Kultury Andaluzja.