Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Obrady Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Autor: w dniu 2024-03-11

Prezydent Andrzej Duda zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Obrady zorganizowano jeszcze przed wylotem głowy państwa, wraz z premierem Donaldem Tuskiem, do Stanów Zjednoczonych.

Ukraina jak najszybciej powinna zostać przyjęta do Sojuszu Północnoatlantyckiego – ocenia prezydent Andrzej Duda podczas zwołanego dziś posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Przed wylotem do Stanów Zjednoczonych, prezydent Duda spotyka się jeszcze z przedstawicielami rządu, w tym z premierem Donaldem Tuskiem.

Chcę zaproponować podczas naszej wizyty w Białym Domu, a także będę rozmawiał o tym z naszymi sojusznikami i Sekretarzem Generalnym NATO, by państwa wspólnie zdecydowały, że wymaganiem Sojuszu będzie wydatkowanie nie 2 procent, a 3 procent PKB. By modernizacja armii, budowanie zasobów militarnych było faktem – poinformował dziś prezydent Andrzej Duda.

Podkreślił, że poruszy ten temat podczas wizyty w Białym Domu. Innym tematem będą polskie zakupy zbrojeniowe w USA. Wieczorem, o godzinie 20.00, prezydent wygłosi telewizyjne orędzie.

-Cała scena polityczna spotyka się dziś, by pokazać, że w sprawach bezpieczeństwa naszego kraju jesteśmy jednością. Mam nadzieję, że nasze przesłanie o wspólnym i jednolitym działaniu idzie w świat i pokazuje, w którym miejscu jest Polska – że jest rządzona w sposób odpowiedzialny – mówił dziś prezydent Andrzej Duda.

Fot. KPRP