Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ochroniarz okazał się złodziejem

Autor: w dniu 2023-02-18

Pracodawcy chcą jak najlepiej dobierać sobie kadrę, ale nie zawsze się to udaje. Przykładem tego jest sytuacja, do której doszło w Gliwicach.  

Przedsiębiorca z Gliwic zawiadomił tamtejszych policjantów, że zaniepokoił się dziwnymi ubytkami sprzętu elektronicznego, który sprowadzał do jednego z magazynów. Importowane sprzęty elektroniczne oraz elektronarzędzia kupowano paletami, więc początkowo trudno było stwierdzić, czego i ile brakuje. Z czasem wszystko wyszło na jaw.

Ochroniarz okradał pracodawcę. Pokazały to kamery

Uzgodniono, że przydatny będzie zapis monitoringu, a że takiego dotychczas nie było, przedsiębiorca dyskretnie zainstalował ukrytą kamerę. Nie trzeba było długo czekać, by ta pokazała prawdę. Pracownik, mający za zadanie pilnować, podbierał towar. Działo się to w nocy, gdy nikogo w magazynach już nie było. Kryminalni z "trójki" pojechali do Zabrza, gdzie mieszkał nieuczciwy stróż nocny. Po przeszukaniu jego mieszkania oraz samochodu dostawczego, śledczy znaleźli pokaźne ilości pudełek ze skradzionym sprzętem. Sam zatrzymany miał natomiast przy sobie "skromną" kwotę 35 tysięcy złotych.

Śledczy ustalają teraz, kto był odbiorcą skradzionego towaru, od kiedy dochodziło do kradzieży i jaka była łączna wartość przywłaszczonego sprzętu. Wstępne szacowania wskazują na kwotę powyżej 80 tysięcy złotych.

50-letni podejrzanemu za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Źródło i zdjęcie: KMP Gliwice