Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Od dziś czynna druga linia Elki!

Autor: w dniu 2023-12-08

Druga linia kolejki Elka w Parku Śląskim jest gotowa i czeka na pierwszych pasażerów. Chętni będą mogli dziś skorzystać z tej lubianej atrakcji.

Chętni będą mogli dziś skorzystać z nowej linii Elki, która zacznie kursować o godz. 12:00. Odwiedzający będą mieli okazję przejechać trasą od Wesołego Miasteczka do Planetarium. Jednocześnie do kursowania powróci odcinek od Stadionu Śląskiego do Wesołego Miasteczka. W ramach weekendu otwarcia przygotowano wiele atrakcji.

Nowa linia Elki od dziś dostępna dla chętnych!

Druga linia Kolei Linowej "Elka" to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w regionie. Odtworzony został drugi odcinek kultowej atrakcji przebiegający nad Śląskim Ogrodem Zoologicznym. Z tej okazji przez cały weekend na odwiedzających Park Śląski czekać będą niespodzianki.

– Zapraszamy wszystkich sympatyków Parku Śląskiego do przejazdu nową linią Elki – mówi Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego. – Cieszymy się, że Kolej Linowa "Elka" powraca do dawnej świetności – dodaje.

Prezes Bilangowski dodaje jednocześnie, że w czwartek otwarto oferty w przetargu na budowę trzeciego, ostatniego odcinka Kolei Linowej Elka. Wpłynęły trzy oferty. Park Śląski przystąpi do weryfikacji przesłanej dokumentacji. Niewykluczone, że jeszcze w tym miesiącu zostanie wyłoniony wykonawca.

Fot. UMWS

Co przygotowano w weekend otwarcia?

W najbliższą sobotę i niedzielę na najmłodszych będzie czekać darmowa wata cukrowa, watę za okazaniem biletu na "Elkę" będzie można odebrać na stacji "Wesołe Miasteczko" w godzinach 12.00-14.00, następnie stoisko z watą cukrową przeniesie się na stację "Planetarium", tutaj watę będzie można odebrać w godzinach 14:15-16.00. Dodatkowo również dla korzystających z przejazdu "Elką" przygotowano rozgrzewającą kawę i herbatę. Z kolei co dziesiąty pasażer "Elki" otrzyma Złoty Bilet, który uposażania do 10 przejazdów w wyjątkowej cenie 10 zł za każdy przejazd, do wykorzystania do końca 2024 r.

Drugi odcinek Elki mierzy 1840 metrów, a podróż kolejką  zajmie około 15 minut w jedną stronę. Z góry będzie można obserwować Śląski Ogród Zoologiczny, podróżujący przejadą malowniczą trasą nad wybiegami dla zwierząt oraz Doliną Dinozaurów. Stacja przesiadkowa zlokalizowana będzie przy Wesołym Miasteczku. Druga nitka "Elki" wyposażona zostanie w czteroosobowe otwarte kanapy i  zamykane gondole.

W weekend otwarcia Kolej Linowa "Elka" kursować będzie:

8 grudnia (piątek) w godzinach 12:00 – 17:00;

9 grudnia (sobota) w godzinach 10:00 – 17:00;

10 grudnia (niedziela) w godzinach 10:00 – 17:00.

Godziny kursowania Elki oraz cennik dostępne są TUTAJ

Fot. UMWS