Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Startuje Jarmark Na Nikiszu. Kolejny raz dowiozą nas autobusy

Autor: w dniu 2023-12-08

Rozpoczyna się dziś wyjątkowe, trzydniowe wydarzenie na Nikiszu. To okazja, co podkreślają organizatorzy, by spędzić czas w świątecznej atmosferze, w wyjątkowo urokliwym miejscu. Tradycją jest, że odwiedzający będą mogli odnaleźć produkty rękodzielnicze – zarówno te spożywcze, jak i użytkowe.

Jarmark to klimat miejsca i wydarzenia – 3 magiczne dni spędzone w świątecznej atmosferze, w magicznym Nikiszowcu. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, odwiedzający to miejsce odnajdą autentyczne rękodzieło, piękne przedmioty i jakościowe produkty – z różnych części Polski, które sprawdzą się na przykład jako prezent. Na Jarmarku będą obecne znane marki śląskie i lokalni twórcy. Bogata oferta rękodzieła to także wyroby z innych regionów. Łącznie na Jarmarku dostępnych będzie 180 wystawców, z czego 130 to rękodzielnicy. Wśród nich zarówno ci dobrze znani, jak również całkiem nowi. A jeśli już o nowościach mowa – nowością w tym roku będzie winiarnia na Skwerze Zillmannów, której towarzyszyć będą świąteczne iluminacje.

Jarmark na Nikiszu coraz bliżej

Stoiska z wyjątkowymi wyrobami to jedno, ale goście wydarzenia będą mogli skorzystać też z zalet uczty muzycznej, kolędując z obecnymi na miejscu zespołami. Kto wystąpi? Z kim będzie można wspólnie pośpiewać?

– w sobotę godz. 15.30 z Chórem Jubilate Deo, godz. 17.00 z Katovodą

– w niedzielę godz. 18.15 z Chórem Mieszanym "Ogniwo".

Tradycyjnie w niedzielę o godz. 14.00 wystąpi też Orkiestra Wieczorek, kierowana przez kapelmistrza Andrzeja Pisarzowskiego. Wszystkie muzyczne wydarzenia odbędą się na schodach przed wejściem do kościoła św. Anny.

Jarmark na Nikiszu – przygotowano dodatkowe atrakcje

Tradycyjnie na Jarmarku będzie można przejechać się karuzelą wiedeńską (za symboliczne 3 zł). Dla najmłodszych przygotowano też coś nowego. W sobotę i niedzielę na terenie Jarmarku w godz. 13.00 do 17.30 warto wypatrywać Pięknej i Bestii, z którymi będzie można zrobić sobie zdjęcie, a może nawet dostać super niespodziankę.

W niedzielę w godz. 12.00-16.00 chętnych do oddania krwi zapraszamy do krwiobusa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, który stać będzie przy ul. Nałkowskiej.

Bezpłatna komunikacja

Ważne jest to, że na miejsce będą kursować bezpłatne autobusy. Linia S1 jeździć będzie bezpośrednio z Dworca Katowice (stanowisko nr 10) do przystanku Janów-Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia. Linia S2 startować będzie z Katowickiego Cmentarza Komunalnego (gdzie można skorzystać z nieodpłatnego parkingu), a następnie przejedzie przez Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie również znajdują się nieodpłatnego miejsca) do przystanku Janów-Zamkowa Skwer. W godzinach szczytu linie będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością. Rozkład jazdy na poszczególne dni można znaleźć TUTAJ. Prezentujemy je również poniżej:

Lokalizacje przystanków:

Centrum Przesiadkowe Zawodzie: https://maps.app.goo.gl/NT9aUubb9WVyvqG37

Cmentarz Komunalny: https://maps.app.goo.gl/n4Pn9z7Z2aZoQk4o7

Bieżące informacje nt. Jarmarku zamieszczane są systematycznie na profilu: facebook.com/JarmarkNaNikiszu/