Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Jarmark na Nikiszu coraz bliżej

Autor: w dniu 2023-11-16

Stowarzyszenie "Fabryka Inicjatyw Lokalnych" oraz Miasto Katowice zapraszają na Jarmark na Nikiszu. Czego tym razem mogą spodziewać się odwiedzający?

Jarmark to przede wszystkim klimat miejsca i wydarzenia. To, jak podkreślają organizatorzy, trzy magiczne dni spędzone w świątecznej atmosferze, w magicznym Nikiszowcu. Tradycją jest, że odwiedzający znajdą w tym miejscu autentyczne rękodzieło, piękne przedmioty i jakościowe produkty – z regionu i innych części Polski.

Jarmark na Nikiszu – produkty z całego kraju

Wszystko to, co dostępne będzie na poszczególnych stoiskach będzie dobrą propozycją na prezent czy ozdobę domu lub mieszkania. Na Jarmarku będą obecne znane marki śląskie i lokalni twórcy, w tym FILove.

Bogata oferta rękodzieła to także wyroby z całej Polski – przede wszystkim z ceramiki, drewna, wełny, szkła. Znajdziecie też sporo produktów eko – do pielęgnacji oraz spożywcze m.in. nalewki, syropy, wyroby pszczele. Zapowiada się także spora oferta przetworów w słoikach. W asortymencie spożywczym nie zabraknie oczywiście czegoś słodkiego – m.in. wyrobów czekoladowych, krówek, żelków i konfitur. Na stoiskach dostępny będzie także specjalny świąteczny asortyment m.in. bożonarodzeniowa florystyka, świece, pierniki, rękodzieło z bożonarodzeniowymi motywami.

Coś na ząb

Podczas Jarmarku będzie oczywiście możliwość zjedzenia na miejscu. W ofercie m.in. kuchnia foodtruckowa, alpejska, kanapki, potrawy z grilla. Nie zabraknie oczywiście sznity z tustym i oscypków. Gastronomiczne menu dopełniać będą lokalne restauracje. Łącznie na Jarmarku znajdziecie 180 wystawców, z czego 130 to rękodzielnicy. Wśród nich ci, których już znacie oraz całkiem nowi.

Co nowego?

Nowością będzie winiarnia na Skwerze Zillmannów, której towarzyszyć będą świąteczne iluminacje, a wieczorami w sobotę i w niedzielę klimatyczna muzyka na żywo. Zresztą chętni będą mogli wsłuchać się w kolędy w wykonaniu chórów, jednak organizatorzy mają jeszcze zdradzić szczegóły w najbliższym czasie.

Darmowy transport

Ci, którzy zdecydują się na wizytę na jarmarku, będą mogli skorzystać ze specjalnych bezpłatnych, kursujących wahadłowo linii autobusowych. Jedna z nich jeździć będzie z katowickiego dworca podziemnego przy Dworcu PKP, przez Centrum Przesiadkowe Sądowa do przystanku Janów-Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia. Druga linia startować będzie przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym (przy Al. Murckowskiej, gdzie można skorzystać z nieodpłatnego parkingu), a następnie przejedzie przez Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie również znajdują się nieodpłatnego miejsca) do przystanku Janów-Zamkowa Skwer.

Szczegółowe i bieżące informacje nt. Jarmarku zamieszczane są systematycznie na profilu: facebook.com/JarmarkNaNikiszu/