Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Od dzisiaj utrudnienia w Katowicach. Są objazdy

Autor: w dniu 2023-11-13

Ruszają prace w Katowicach. Będą utrudnienia. Chodzi o os. Tysiąclecia i ulicę Panewnicką. Przygotowano objazdy i zmiany w kursowaniu autobusów.

Od poniedziałku 13 listopada na os. Tysiąclecia – w rejonie parkingu i pogotowia – będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. W związku z rozpoczynającymi się pracami wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na wysokości budynku przy ul. Tysiąclecia 84 ruch pieszy zostanie przeniesiony na drugą stronę, czemu towarzyszyć będzie też powstanie tymczasowego przejścia dla pieszych. Miejsce robót zostanie wygrodzone, by uniemożliwić dostęp osobom postronnym. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zainstalowanego oznakowania.

Realizowane prace to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale Miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. Inwestycje obejmują także: połączenie ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza, przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowe kłady drogowe w rejonie ul. Korczaka oraz w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Także 13 listopada rozpoczynają się prace związane z wymianą nawierzchni jezdni ul. Panewnickiej  w rejonie skrzyżowania z ul. Piotrowicką. Ze względu na zakres prac ul. Panewnicka – na odcinku od ul. Piotrowickiej do ul. Koszalińskiej – będzie zamknięta dla ruchu w kierunku Panewnik (jazda w kierunku przeciwnym będzie odbywała się w sposób ciągły).

Objazd dla komunikacji autobusowej poprowadzony będzie ul. Franciszkańską, a następnie do ul. Piotrowickiej, natomiast objazd dla pozostałych samochodów kierowany będzie zarówno na ul. Franciszkańską jw., jak również ul. Świdnicką i ul. Koszalińską, a następnie ul. Słupską do ul. Piotrowickiej.

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą  w godzinach od 6.00 do godziny 16.00. W pozostałych godzinach ruch odbywać się będzie bez objazdów.

Foto i źródło: KAW Katowice