Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Katowice: Od dzisiaj zmiany na Pszczyńskiej

Autor: w dniu 2023-12-17

Od dziś zmiany na Górniczego Stanu w Katowicach. Zamknięte zostały lewoskręty i zmieniono działanie sygnalizacji świetlnej.

Niedawno zakończyły się prace na ul. Górniczego Stanu w Katowicach w ramach prac własnych MZUiM, gdzie wyremontowano nawierzchnię jezdni na odcinku od ul. Pszczyńskiej do ul. Kosmicznej oraz zamontowano wyniesione przejście dla pieszych. W czasie remontu zostały zamknięte lewoskręty z ul. Pszczyńskiej (DK86) w ul. Górniczego Stanu oraz z ul. Górniczego Stanu w ul. Pszczyńską.

Analizując charakterystykę ruchu w tym miejscu, zdecydowano, że wdrożenie rozwiązań z tymczasowej organizacji ruchu na stałe usprawni poruszanie się zarówno mieszkańcom Giszowca, jak i wszystkim uczestnikom ruchu. Dlatego teraz przyszedł czas na wprowadzenie stałej organizacji ruchu, gdzie utrzymane zostanie zamknięcie wspomnianych lewoskrętów oraz nastąpi dostosowanie elementów sygnalizacji świetlnej – informuje Katowicka Agencja Wydawnicza.

Dzisiaj czas na prace wdrożeniowe nowej organizacji ruchu na ul. Pszczyńskiej oraz skrzyżowaniu ul. Pszczyńskiej z ul. Górniczego Stanu.

W czasie prowadzonych prac jezdnia ul. Pszczyńskiej (w kierunku Tychów) zostanie zawężona do jednego pasa, a na jezdni w stronę centrum Katowic będą występować chwilowe zamknięcia ruchu przez osobę kierującą ruchem. Pracownicy MZUiM wykonają także wyspę dzielącą na ul. Górniczego Stanu. Prace przy tym elemencie mogą trwać także w poniedziałek. Czas ich wykonywania będzie uzależniony od prac na ciągu głównym ul. Pszczyńskiej i od natężenia ruchu.

Foto i źródło: