Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Bytom: Będzie przebudowa ulicy Tysiąclecia

Autor: w dniu 2023-12-17

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu podpisał umowę na przebudowę ul. Tysiąclecia. W ramach inwestycji wykonawca przeprowadzi modernizację jezdni, chodników, miejsc postojowych, a także zatoki autobusowej oraz zjazdów do dróg osiedlowych. Dzięki wygospodarowaniu pieniędzy w budżecie miasta na 2024 rok oraz pozyskaniu dofinansowania, inwestycja warta ponad 3,2 mln zł zostanie w całości zrealizowana w przyszłym roku.

Większą część kwoty na realizację inwestycji zabezpieczyliśmy w budżecie miasta. Pozyskaliśmy także dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia – Realizację tej inwestycji zapowiadaliśmy podczas spotkań prezydenta z mieszkańcami, dlatego cieszę się, że ta ważna droga osiedlowa przejdzie kompleksową przebudowę – podkreśla wiceprezydent Michał Bieda.

Ulica Tysiąclecia to jedna z głównych dróg w Stroszku łącząca ulicę Legnicką z ul. Narutowicza i Wojciechowskiego. Droga zapewnia dojazd do osiedla i instytucji publicznych: szkoły, przychodni oraz placówki pocztowej. Kursują nią linie autobusowe łączące Stroszek z Tarnowskimi Górami, Piekarami Śląskimi oraz innymi dzielnicami Bytomia. Przebudowa ul. Tysiąclecia jest konieczna ze względu na liczne spękania i nierówności oraz ubytki w nawierzchni jezdni, które mają wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy kierowców oraz pasażerów komunikacji autobusowej.

Zakres inwestycji na ul. Tysiąclecia obejmuje nie tylko przebudowę prawie 950-metrowego odcinka jezdni, chodników, krawężników, obrzeży i miejsc postojowych, ale także regulację studzienek. Ponadto w ramach inwestycji przebudowane zostaną miejsca postojowe, zatoka autobusowa oraz zjazdy do dróg osiedlowych krzyżujących się z ul. Tysiąclecia. MZDiM zaplanował też nowe nasadzenia drzew i zieleńce.

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca inwestycji, będzie miała 10 miesięcy na realizację wszystkich robót, co oznacza, że inwestycja powinna zakończyć się jesienią 2024 roku.

Foto i źródło: UM Bytom