Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Od września więcej miejsc w piekarskich żłobkach

Autor: w dniu 2023-08-18

Nowa filia żłobka w Piekarach Śląskich zapewni najmłodszym mieszkańcom miasta dodatkowe miejsca. 

Miejskie Przedszkole nr 12 w Brzezinach Śląskich, w którym od 1 września będzie znajdować się również nowa filia żłobka, pozwoli zwiększyć ilość miejsc dla najmłodszych mieszkańców Piekar Śląskich.

Ilość miejsc w piekarskim żłobku wzrastała na przestrzeni lat. Początkowo było ich 70, a ilość była systematycznie powiększana. W 2018 roku otwarto nową filię w Szarleju, która zapewniła 40 miejsc. Ostatecznie na tę chwilę są zapewnione są 123 miejsca, a niebawem będzie ich jeszcze więcej.

-Dzięki kolejnej filii w Brzezinach Śląskich przybędzie 46 kolejnych miejsc (2 grupy po 23 osoby). Od 1 września w filli przy u. Bytomskiej będzie dodatkowych 5 miejsc. Łącznie od 1 września będziemy mieli w żłobku 174 miejsca (w trzech różnych budynkach) – komentuje wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

Zaznacza przy tym, że remont budynku w Brzezinach Śląskich nie był łatwym zadaniem. Po rozpoczęciu prac, przypomina, okazało się, że strop znacząco się ugiął i może grozić zawaleniem, ale trudności było więcej.

– Szacunkowy wzrost kosztów inwestycji wynosił kolejny milion złotych. Konieczne było zlecenie ekspertyzy i ustalenia sposobu naprawy budynku. Wszystko się udało i dziś można zobaczyć efekt jaki uzyskaliśmy za 5 milionów złotych! – kwituje