Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oddział Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu wstrzymuje przyjęcia

Autor: w dniu 2024-01-31

Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu od 1 lutego będzie leczył tylko tych pacjentów, którzy są tam obecnie hospitalizowani. Nagłe przypadki będą kierowane do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez w Tychach oraz Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Miasto poinformowało, dlaczego Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów. Dzieje się tak, jak informuje bytomski magistrat, z uwagi na braki kadrowe.

Właśnie braki kadrowe są powodem, dla którego dyrekcja bytomskiej placówki była zmuszona – jak informuje miasto – złożyć wniosek o czasowe zawieszenie Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii do Narodowego Funduszu Zdrowia i wojewody śląskiego.

Czasowa przerwa planowana jest od 1 marca do 31 maja br. Przed końcem lutego pacjenci którzy będą przebywać na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii zostaną przeniesieni do innego szpitala lub na inny Oddział.

Szpital szuka lekarzy

Bytomska "Jedynka" podejmuje starania o zatrudnienie nowych specjalistów w dziedzinie chorób zakaźnych, aby od czerwca wznowić funkcjonowanie Oddziału. Zainteresowani szczegółami oferty pracy kandydaci mogą kontaktować się telefonicznie z Działem Kadr pod numerem: 32 396 32 32.