Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Odeszła Dominika Gucwa. Przegrała walkę z chorobą

Autor: w dniu 2023-12-02

Była wspierana przez wiele osób, które pomagały jej w walce z chorobą, biorąc udział w internetowych licytacjach. Niestety wczoraj internet obiegła  informacja, że Dominika Gucwa odeszła. 

Dominika była mieszkanką Piekar Śląskich, miała 42 lata i opiekowała się 15-letnią córką. Opisując samą siebie, podkreślała, że wielokrotnie udzielała się charytatywnie i nieobcy jej wolontariat na rzecz ludzi i zwierząt.

Na raka jajnika zachorowała w 2019 roku. Była leczona w katowickim szpitalu, gdzie przeszła operację, po której trafiła na OIOM, gdzie spędziła dwa tygodnie.

Po krótkiej rekonwalescencji kobieta skierowana została na leczenie chemioterapią, gdzie podano początkowo 18 cykli chemioterapii. W 2020 roku nastąpił powrót choroby. Podano wówczas 6 cykli, co przyniosło wówczas właściwy skutek. Dominika mogła normalnie żyć, pomagać innym, ale w 2022 roku choroba wróciła ze zdwojoną siłą i objawiła się wodobrzuszem, na przeprowadzenie leczenia onkologicznego zdecydowano się w Bytomiu. Długa i wymagająca walka z chorobą została opisana tutaj.

W walce Dominikę wspierało wielu ludzi, jej historię przybliżyliśmy na stronie radiopiekary.pl, jednak wczoraj w sieci opublikowana została smutna wiadomość o śmierci wojowniczki, która dzielnie stawiała czoła chorobie:

Pogrzeb, jak poinformowała rodzina w mediach społecznościowych, odbędzie się w poniedziałek, 4 grudnia, o 11.15 w Parafii Św. Rodziny w Piekarach Śląskich, zaś pochówek – na cmentarzu Parafii im. NMP i Świętego Bartłomieja w Piekarach Śląskich.

Bliskim składamy kondolencje.