Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Odśnieżaj szyby w samochodzie! Ten film ma dawać do myślenia

Autor: w dniu 2023-01-20

Nieodśnieżone szyby samochodowe mogą doprowadzić do tragedii, których wiele było na drogach regionu. Policja stworzyła film, który ma dać kierowcom do myślenia. 

Katowiccy policjanci przy współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Katowicach oraz Stowarzyszeniem "Ratujemy +" nakręcili spot profilaktyczny obrazujący jak tragiczne skutki może mieć jazda nieodśnieżonym pojazdem.

Nieodśnieżone szyby w samochodzie mogą prowadzić do tragedii

Zima to czas, w którym na drogach niestety można spotkać pojazdy z oszronionymi szybami lub pokryte w całości śniegiem. Jak widać nie brakuje kierowców, którzy świadomie decydują się na jazdę pojazdem bez dostatecznej widoczności, a to może okazać się śmiertelnie niebezpieczne.

Policjanci przypominają, że każde auto powinno być przygotowane do jazdy tak, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. Nie może naruszać też porządku ruchu na drodze i narażać kogokolwiek na szkodę.

Wystarczy kilka minut

Dbanie o czyste szyby, szczególnie teraz, kiedy w różnych rejonach kraju mogą występować opady śniegu, jest bardzo ważne. Warto pamiętać, by przed wyjazdem zadbać o bezpieczeństwo nie tylko własne, ale także innych uczestników ruchu.

"Czasem wystarczy poświęcić kilka minut, by odpowiednio przygotować pojazd do podróży, co z pewnością podniesie komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, a przede wszystkim pomoże uniknąć tragedii na drodze." – przypominają policjanci.

Źródło: Śląska Policja

Wideo: KWP Katowice


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.