Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Około 3 tysięcy psów, ich właściciele i sympatycy zjadą się w weekend do Bytomia

Autor: w dniu 2023-06-05

Pinczery, sznaucery, teriery, jamniki, pudle, owczarki, wyżły, charty i inne…– w sumie około 400 psich ras pojawi się w weekend w Bytomiu. Na terenie stadionu Szombierki Bytom przy ul. Modrzewskiego oraz w Hali na Skarpie odbędzie się dwudniowa Wystawa Psów Rasowych.

Około 3 tysięcy psów, ich właściciele i sympatycy zjadą się w weekend do Bytomia. Na terenie stadionu Szombierki Bytom oraz w Hali na Skarpie odbędzie się XVI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

-Organizujemy wystawę specjalistyczną pudli, wystawę krajową ozdobnych grup oraz Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych. Do Bytomia przyjedzie około 3 tysięcy psów. Są zaproszeni sędziowie z całego świata. Będą zwracali uwagę na to jak pies wygląda, czy jest jak najbardziej  zbliżony do swojego wzorca, fryzury oczywiście też muszą być odpowiednio dobrane. Patrzy się na ruch, na zęby, na całokształt – wylicza Aneta Chrystoph z bytomskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych odbędzie się w Bytomiu po raz XVI. Uczestniczyć w niej może każdy miłośnik szczekających czworonogów. W programie znalazł się m. in.: pokaz ras polskich, wybór Najpiękniejszego Szczenięcia, wybór Najpiękniejszego Weterana, Najpiękniejszej Pary oraz zaszczytny tytuł Najpiękniejszego Psa Wystawy. Wydarzenie, którego patronem medialnym jest Radio Piekary, rozpocznie się w sobotę i potrwa do niedzieli.