Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Opiekun okazał się złodziejem. Okradał seniora

Autor: w dniu 2023-01-05

Opiekun seniora miał mu pomagać, a okazał się zwykłym złodziejem. Jego działaniami zainteresowali się śledczy, którzy zdołali go zatrzymać.

31-latek wielokrotnie włamał się na konto seniora mieszkającego w Raciborzu. Ma na sumieniu też inne  przewinienia, a to, co robił, ciągnęło się latami.

Opiekun seniora okazał się złodziejem

Sprawa miała swój początek w pierwszej połowie 2018 roku, kiedy raciborscy śledczy przyjęli od 80-letniego wówczas mieszkańca Raciborza zgłoszenie dotyczące oszustwa. Po przyjrzeniu się sprawie policjanci odkryli, że to nie jedyne przestępstwo, które miał na koncie opiekun seniora. Okazało się, że 31-latek nie tylko go oszukał, ale też regularnie wyprowadzał pieniądze z internetowego konta bankowego. Od 2016 do 2018 roku mężczyzna skradł seniorowi ponad 82 tysiące złotych. 

Opiekun, który okazał się złodziejem, był nieuchwytny, bo ukrywał się poza granicami kraju, jednak w ostatnich dniach 2022 roku został zatrzymany na lotnisku przez strażników granicznych. Usłyszał aż 41 zarzutów związanych z włamaniami na konto bankowe i grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Racibórz