Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Opóźnienia pociągów. Wystąpiła awaria sieci trakcyjnej

Autor: w dniu 2023-06-12

Kłopoty w ruchu pociągów w województwie śląskim. Od rana opóźnionych jest szereg pociągów po tym, jak w Katowicach-Zawodziu doszło do awarii sieci trakcyjnej. Przykładowo aż pół godziny opóźnienia ma poranny skład kursujący między stacją Tychy Lodowisko i Częstochowa.

Awarię sieci trakcyjnej w katowickim Zawodziu odnotowano po godzinie 4.00. PKP PLK przekazało, że przed 7.00 pociągi do Mysłowic jeżdżą po jednym torze, a to wpływa na ruch innych składów. Mowa o opóźnieniach od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut.

Opóźnienia pociągów

Utrudnienia dotyczą zarówno kursujących na dalszych dystansach, jak i pociągów Kolei Śląskich. W przypadku jednego z tych ostatnich, a konkretnie pociągu nr 34411 relacji Oświęcim 07:50 – Katowice 08:39 jest opóźniony na odjeździe ok. 30 minut z powodu wtórności opóźnienia pociągu nr 43454 (wtórność usterki infrastruktury kolejowej). Opóźnienie może ulec zmianie. Szczegóły dotyczące opóźnień w kursowaniu poszczególnych składów można odnaleźć na stronie internetowej kolejeslaskie.com.