Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oszukiwał mężczyzn szukających miłości

Autor: w dniu 2024-04-23

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Tak było i w tym przypadku. Bielscy policjanci zatrzymali w Bydgoszczy oszusta, który, podając się za kobiety będące w potrzebie materialnej, oszukał dziesiątki mężczyzn na łączną kwotę ponad dwustu tysięcy złotych.

Mężczyzna rozpoczął swoje działania w internecie pod koniec 2022 roku. Żerował nie tylko na portfelu, ale również na uczuciach i emocjach tych, którzy szukali miłości w wirtualnym świecie.

Oszukiwał mężczyzn szukających miłości w sieci

Mężczyzna korzystał z platformy randkowej. Swoich rozmówców informował, że jest kobietą potrzebującą pomocy finansowej. W ciągu niespełna dwóch lat, zdołał oszukać szukających miłości mężczyzn na kwotę ponad dwustu tysięcy złotych.

Podejrzany – jak informują policjanci – często zmieniał miejsce pobytu, co sprawiało, że ciężko było go zlokalizować, jednak ostatecznie podejmowane przez śledczych działania przyniosły spodziewany skutek.

-Bielscy mundurowi namierzyli go ostatecznie w Bydgoszczy, gdzie zlokalizowali podejrzanego w jednym z hoteli. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie policjanci przeprowadzili z jego udziałem czynności procesowe – informuje st. sierż. Sławomir Kocur z bielskiej policji.

Mężczyzna trafił do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej, na wniosek prokuratora, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na dwa miesiące. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

-Z uwagi na skalę oszustw i działanie w warunkach recydywy, mężczyźnie grozi o wiele surowsza kara, niż przewidywane przez kodeks za oszustwo 8 lat więzienia – informuje st. sierż. Kocur.

Policja kolejny raz apeluje o uważność i rozsądek w przestrzeni wirtualnej.